Ceny Samochodów Używanych Nie Hamują

Chcę kupić samochód, zapadła decyzja i teraz rozpoczyna się poszukiwanie tego właściwego pojazdu, który będzie nas woził nie tylko do pracy i szkoły dzieci. Stanie się nieodłącznym elementem dnia i można powiedzieć – częścią rodziny. Od czego zacząć poszukiwania i jak znaleźć idealny pojazd?

Chociaż rynek motoryzacyjny jest bardzo nasycony ofertami sprzedaży samochodów najróżniejszej maści, to znaleźć ten idealny w Poznaniu, spełniające wszystkie kryteria nie jest wcale łatwo. Zanim zabierzemy się za przeglądanie ofert – czy to w Internecie, czy w katalogach salonów sprzedaży, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które ułatwią nam wybór.

Po pierwsze: cena

Chociaż to wydaje się oczywiste, jest często pomijane przez poszukiwaczy swojego wymarzonego samochodu. Jednak to w dużej części od ceny zależy to, czy kupimy dane auto czy nie. Zanim rozpoczniemy poszukiwania, trzeba precyzyjnie określić jakim budżetem dysponujemy i ile mamy pieniędzy do wydania. Jest to absolutna podstawa, ponieważ będziemy mogli znacznie zawęzić krąg. Oczywiście jeśli ktoś ma nieograniczone fundusz nie dysponuje pokaźnymi środkami finansowymi, cena raczej nie będzie grała roli. Jednak w zdecydowanej większości przypadków Polaków nie stać na to, by wejść do salonu, przestawić oczekiwania i wyjechać błyszczącym od nowości samochodem. Określenie środków finansowych pomoże zatem ograniczyć możliwości wyboru, co na pewno ułatwi ostateczną decyzję.

Po drugie: oczekiwania

Czyli to, czego spodziewamy się po przyszłym samochodzie. W określeniu tego pomogą testy samochodów – takie, którymi jeździliśmy, z którymi mieli styczność nasi znajomi bądź internauci, którzy dzielą się swoimi wrażeniami. Zanim jednak podejdziemy do testowania, musimy określić, jakie auto potrzebujemy. Czy zależy nam na małym aucie, którym będzie wygodnie jeździło się po mieście i które nie będzie dużo paliło, czy samochodzie prędzej rodzinny, bezpiecznym i z pojemnym bagażnikiem, czy może chcemy sportowe, szybkie auto, które rozwija duże prędkości w krótkim czasie lub jest idealne na dalekie podróże. Jeśli wypiszemy sobie na kartce wszystkie te oczekiwania, możemy zaczynać poszukiwania.

Często nasze pierwsze kroki będą prowadziły do Internetu. I bardzo dobrze! Jest tam wiele osób, które znają się na motoryzacji i chętnie dzielą swoimi doświadczeniami. Prowadzą witryny specjalistyczne lub blogi motoryzacyjne pasjonatów. Opisują m.in. testy samochodów, czym się one wyróżniają, jakie mają osiągi i dla kogo są odpowiednie. Jeśli już znajdziemy pojazd, który nas interesuje, trzeba zrobić przegląd ogłoszeń. Może okazać się, że na nowy nie będzie nas stać, ale zdecydowanie się na używany wcale nie będzie musiało wiązać się z zakupem gorszej jakości. Jednak by kupić dobry samochód z drugiej ręki trzeba bardzo uważać i zrobić dodatkowe rozeznanie. Ale to już zupełnie inny temat.